İbrahim KOCABEY, YMM

2011 yılı başında VİZYON İSTANBUL’un kuruluşunu gerçekleştiren İbrahim Kocabey 1982 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1982-1998 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı ve Baş Hesap Uzmanı olarak görev yaptı. 1998 yılında kamu görevinden ayrılarak, SABANCI Holding Mali İşler ve Finansman Dairesinde görev yaptı. 2005 yılında SABANCI Holding’deki görevinden ayrılan İbrahim Kocabey vergiden sorumlu ortak olarak MOOERE STEPHENS-TÜRKİYE’ye katıldı. 2008-2010 yılları arasında KURUMSAL VİZYON’da ortak ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Vergi ve denetim konularında incelemeler yapmak üzere Maliye Bakanlığı’nca önce İngiltere’ye daha sonra lisansüstü eğitim yapmak üzere ABD’ye gönderildi. 1997-1998 yıllarında University of Illinois at Urbana-Champaign (UIUC)’de lisansüstü eğitimini tamamlayıp, Master of Science in Accountancy (MSA) derecesi aldı.

Enflasyon Düzeltmesi ve Transfer Fiyatlandırması başta olmak üzere mesleki dergi ve günlük gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi olan İbrahim Kocabey mesleki seminer, panel ve konferanslara da konuşmacı olarak katıldı.

(kocabey@vizyonymmistanbul.com.tr)

 

ÜST
Bu sitede istatistiki amaçlar için çerezler kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz.